Elewacją nazywamy zewnętrzną powierzchnię ściany domu.

Jedną z najistotniejszych kwestii w naszym domu jest to, by był on ciepły w zimie a także przyjemnie chłodny latem. W ciepłych pomieszczeniach miło jest przebywać podczas zimy, gdy na polu panuje siarczysty mróz a także wygodnie jest w porze letniej, gdy na dworze leje się żar z nieba. W jednym i w drugim przypadku dużo ma do powiedzenia elewacja budynku. Elewacja to zewnętrzna powierzchnia ściany domu albo innego budynku ze wszystkimi elementami, które się na niej znajdują.Artykuł został przygotowany przez elewacyjnie.pl/projekty-elewacji/

 

Przechodząc chodnikiem albo jadąc autem dostrzegamy mijane elewacje zewnętrzne budynków. Elewacje mają również różnorodne metody wykończenia. Tak więc może być elewacja tynkowa, co zdarza się najczęściej. Na niektórych terenach wiejskich mamy możliwość dość często spotkać elewacje drewniane, jak również elewacje z tworzywa sztucznego np. PCV albo z paneli. Niekiedy spotykamy elewacje z płytek lub z cegły klinkierowej, albo z kamienia naturalnego, a także elewacje wykonane ze szkła, które są dużo rzadziej spotykane. Elewacja budynku uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od stylu i gustu właścicieli budynku, a także od zasobności ich portfela. Znaczenie ma też architektura obiektu, a do tego umiejscowienie działki, na której stoi dom.

 

Bo inna elewacja będzie przy ruchliwej ulicy, w momencie gdy istnieje zagrożenie ochlapania naszego domu wodą albo błotem. Zaś inna na działce zlokalizowanej w pewnym oddaleniu od ruchliwej ulicy. Elewacja zewnętrzna może również się zmieniać w zależności od ustawienia ścian i tak frontowa ściana może mieć inne wykonanie aniżeli pozostałe ściany domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *