Przezroczyste szkło dekoracyjne idealnie będzie się nadawać także do przygotowania leśnej albo nadmorskiej kompozycji.

Coraz większą sławą wśród osób zajmujących się dekorowaniem w Polsce raduje się minimalizm. We wnętrzach bardzo często rezygnuje się z nadmiaru dekoracji. W pomieszczeniach dominuje jedna ewentualnie dwie barwy, a izby wyposażone bywają wyłącznie w niezbędne meble. Wybór dekoracji do minimalistycznych pokoi powinien być dokładnie przemyślany.

 

Doskonałym rozstrzygnięciem, aby ze smaczkiem urządzić mieszkanie jednocześnie przy przestrzeganiu najważniejszych zasad przyświecających minimalizmowi, jest zdecydowanie się na dekoracyjne szkło. Coraz częściej w polskich wnętrzach można dostrzec właśnie takie elementy dekoracyjne, które opierają się na wykorzystaniu szklanych wazonów a także naczyń. Ich różnorodność barw i kształtów powoduje, że każdy, wręcz najmocniej wymagający dekorator czy też nabywca, wybierze coś dla siebie.

 

Szkło dekoracyjne jest przeważnie wyprodukowany z przezroczystego a także bezbarwnego szkła. Takowy wazon sprawia, iż naczynie to pasuje do każdego stylu użytego do aranżacji wnętrz. Dekoracyjne szkło jest przede wszystkim uniwersalne i ponadczasowe. Prócz tego wyróżnia się szerokim spektrum zastosowań – doskonale spisuje się w charakterze osłonki na kwiaty a oprócz tego roślin doniczkowych. Bezbarwne ,dekoracyjne szkło znakomicie nada się też do przygotowania wyjątkowej leśnej lub w klimacie morskim kompozycji. Żeby osiągnąć zamierzony efekt “lasu w szkle” należy warstwowo oraz ze starannością ułożyć wszystkie rośliny, kamyczki i inne drobne elementy, które wspólnie stworzą niepowtarzalną dekorację.

 

W przypadku drugiej kompozycji – wystarczy tylko wsypać do szklanego wazonu trochę złocistego piasku oraz dodać do niego kamyki, bursztynki oraz muszle. Z racji tego, że w stylu minimalistycznym nie bierze się pod uwagę roślinek, nie są one potrzebne. Szklany wazon sam w sobie jest elegancki a także przykuwa bardzo dużo uwagi. Perfekcyjnie wpasowuje się w minimalistyczną estetykę każdego pomieszczenia, niemniej jednak dzięki olbrzymiej gamie kolorów oraz finezyjnych kształtów można dopasować idealne dane naczynie do swoich prywatnych wymagań oraz  gustu. Niektóre z wazonów przypominają formę słoi, a kolejne wyglądają jak beczki. Każdy z nich pozwala na zdobycie oryginalnego efektu w aranżacji. Prócz bezbarwnymi wariantami szkła ozdobnego dostępne są również wazony w różnorakich barwach. Jednym z najbardziej innowacyjnych a także przeważnie wybieranych przez kontrahentów jest wazon czarny. W nowoczesnych wnętrzach króluje czerń i biel, zatem czarny wazon to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną wprowadzić powiew świeżości do swoich wnętrz. Takie szkło dekoracyjne także posłuży do ozdoby każdego, mniej lub mocniej wymagającego, wnętrza.

 

Dekoracyjne szkło idealnie będzie się nadawać nie tylko do dziennego pokoju czy też sypialni, niemniej jednak także do łazienki lub kuchni. Wazon szklany to strzał w dziesiątkę dla jednostek, którym przyświecają minimalistyczne wnętrza i preferują iść do przodu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *