Stałe aparaty ortodontyczne pozwalają przywrócić zębom prawidłowe ustawienie.

Poprawianie zgryzu przeprowadza się teraz w dość prosty sposób, wykorzystując do tego celu różne odmiany aparatów ortodontycznych. Wśród nich wyróżniamy zarówno te zdejmowane, jak i stałe. Stałe są na pewno znacząco lepsze. Z aparatów zdejmowanych mogą zresztą korzystać jedynie dzieci, z tego powodu osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, zaraz powinna patrzeć wyłącznie na ofertę aparatów stałych. Ta oferta została jednak ostatnio mocno zróżnicowana.

Dziedzina ortodoncji poszła znacząco do przodu i właśnie dzięki temu zaczęła oferować osobom różne nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim dosłownie każdy może zagwarantować sobie przepiękny uśmiech. A ze złym zgryzem na pewno trzeba zawalczyć. Ten problem nie jest jedynie kłopotem estetycznym, ponieważ oprócz tego, iż z pewnością pogarsza wygląd zewnętrzny, to przede wszystkim może destrukcyjnie oddziaływać na stan zębów, powodując ich osłabienie dlatego często stają się źródłem licznych innych zaburzeń zdrowotnych.

Aparaty stałe pozwolą przywrócić zębom prawidłowe ustawienie i w ten oto sposób korygują nasz zgryz. Konstrukcja stałego aparatu ortodontycznego zawsze będzie się składać z podobnych części, czyli przede wszystkim z zaczepów oraz niedużych pierścieni, których rodzaje dostosowywane są poprzez doktora do uzębienia pacjenta. Przytwierdza się je w późniejszym czasie do uzębienia na stałe. Pierścienie stanowią stelaż, gdyż to one właśnie mocowane są do trzonowców umożliwiając aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego rodzaju aparatach kluczową funkcję odgrywają też zamki. Kiedyś stałe aparaty ortodontyczne produkowano tylko z metalu, jednak współcześnie właściwie każdy pacjent otrzymuje do swobodnego wyboru zamki wytwarzane z całkiem innych, zwykle dużo lepiej prezentujących się materiałów, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty stałe są nawet niewidoczne na zębach. Produkuje się je z drobnych, przezroczystych elementów z ceramiki, jakich z daleka rzeczywiście nie da się dostrzec. To, jaki ostatecznie rozmiar będą posiadać poszczególne zamki, zależy także oczywiście od wielkości zębów pacjenta.

Obecnie jednakże każdy innowacyjny aparat jest tak eleganckim wyrobem, iż żaden pacjent nie powinien mieć najmniejszych obaw przed jego założeniem. Niektórzy mówią nawet, iż posiada on wyjątkowy urok. Zdarza się, że może stać się wręcz nietypowym dodatkiem oraz intrygującym uzupełnieniem naszego wyglądu zewnętrznego. Zdecydowana większość osób zwraca uwagę na kiepską reprezentatywność zgryzu, ale znacznie istotniejsze jest to, że nieprawidłowe ustawienie naszych zębów może prowadzić do wielu innych chorób i kłopotów.

W pewnych sytuacjach krzywe zęby stają się źródłem ciągłych bólów głowy. Częstokroć może prowadzić do paradontozy albo wręcz samoistnego kruszenia się zębów. A po co się męczyć, gdy wszystkie te kłopoty możemy z łatwością przeskoczyć? W tym celu wystarczy zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego.

Więcej: Ortodoncja Chorzów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *