Światłowody są lżejsze a ponadto bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Z roku na rok liczba użytkowników internetu wzrasta, a równocześnie użytkownicy wymagają od dostawcy głównie tego, ażeby udostępniany był bardzo szybki internet, lecz też tani internet. Więc, aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników opracowuje się a także ulepsza różnorodne typy internetowej sieci a ponadto medium. Aby spełnić wymagania użytkowników oraz mieć szybki, ale też tani internet, stosuje się najczęściej internet światłowodowy.

Ten internet przesyłany jest przez światłowód , który jest zamkniętą, cienką strukturą , która wykonana jest z włókna szklanego. Nośnikiem wszelkich informacji jest tutaj światło. Jeśli chodzi o parametry techniczne internet światłowodowy zapewnia dłuższy zasięg działania oraz większe pasmo w porównaniu do tradycyjnego przesyłu. W sieci tradycyjnej do przesyłu używa się prądu elektrycznego, natomiast internet światłowodowy umożliwia transmisję modulowanej fali świetlnej emitowanej przez diodę elektroluminescencyjną (LED) czy laser półprzewodnikowy.

Poza pewnymi zaletami technicznymi, jakie posiada internet światłowodowy, jego wykonanie jest znacznie tańsze w porównaniu do tradycyjnych miedzianych kabli. Poza tym światłowody są znacznie lżejsze a ponadto bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Użycie światłowodu ma dużo zalet, które sprawiają, iż światłowodowy internet jest szybki oraz tani. To bardzo ważne cechy, , które decydują o tym, że klient cieszy się z korzystania z internetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *