Systematycznie korzystam z usług paru zaprzyjaźnionych grafików.

Pamiętam jak na początku indywidualnej kariery z niezależną pracą z własnego domu próbowałem wykonywać wszystko sam. Spędzałem wiele godzin ucząc się obróbki video, nauce zarządzania social media ale na pewno najwięcej czasu przeznaczałem na tworzenie grafik, które i tak były co najwyżej poprawne. Po pewnym czasie znalazły się w mojej pracy środki i po raz 1szy w swoim życiu zdecydowałem się zlecić komuś projekt wizytówki. Przywykłem do załatwiania wszystkich swoich spraw samemu, zatem byłem bardzo sceptycznie nastawiony. Ku mojemu zdziwieniu projekt mojej wizytówki został przysłany tego samego dnia, a jego jakość przeszła moje oczekiwania. Od tamtego czasu grafik komputerowy zyskał w moich oczach, a ja regularnie korzystam z usług paru zaprzyjaźnionych grafików.

Najczęściej zlecam łatwe logo do nowo wydanych produktów, grafiki na bloga lub wpisy na mediach społecznościowych. Zalet takiej współpracy mogę wyliczyć kilka ale najważniejsze 2 to na pewno oszczędność naszych nerwów i czasu. Wszak nie każdy z nas ma talent twórczy.

Znacznie lepiej wykorzystywać wszystkie nasze talenty, a grafiki zlecić zaufanym osobom. Jeśli chodzi o koszty, to są dość przystępne. Zdecydowana większość grafików ustala swój spis cen w zależności od stopnia skomplikowania zlecenia. Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić to czas dokończenia takiego zamówienia, a raczej liczba zamówień u grafika komputerowego. Częstokroć jest tak że termin dostawy wynosi kilka dni, a my potrzebujemy coś na już. Z tego powodu w wypadku takiej współpracy kategorycznie polecam współpracę z kilkoma grafikami.

Czytaj dalej: https://pogografika.pl/projektowanie-i-druk-ulotek/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *