W państwach rozwiniętych światłowody zastąpiły długo używane linie miedziane

Tani internet nazywany internetem światłowodowym lub po prostu ,światłowodem”, to szerokopasmowe połączenie, które może osiągnąć prędkość do 940 Mb/s, przy małym czasie opóźnienia. Ta technologia wykorzystuje kabel światłowodowy, który w zadziwiający sposób może przesyłać dane z prędkością mniej więcej siedemdziesięciu procent szybkości światła. Co więcej kable światłowodowe nie są aż tak podatne na ciężkie warunki atmosferyczne jak inne typy kabli, co pomaga zminimalizować spowolnienia.

 

Jest również odporny na zakłócenia elektryczne. Światłowodowy internet to złożona technika, która umożliwia przesyłanie informacji w postaci światła, a nie energii elektrycznej. Na tę zaawansowaną technologię składa się wiele szczegółów, niemniej jednak 2 podstawowe szczegóły to światłowody oraz tak zwana ,ostatnia mila” sieci światłowodowej. Światłowody są maleńkie – mają mniej więcej sto dwadzieścia pięć mikronów średnicy albo są nieco większe od ludzkiego włosa. Kilka z tych włókien jest połączonych w wiązki, tworząc w ten sposób kable (nie możemy tego mylić z koncentrycznymi kablami, które są zrobione z miedzi). Światłowody odpowiadają za przenoszenie impulsów światła diodowego lub laserowego wzdłuż linii, przekazując dane w formie ,binarnej”.

 

Błyskawiczny internet światłowodowy Netia jest bardzo polecany pośród klientów. W państwach wysoko rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły stare linie miedziane wiele lat temu, tworząc rdzeń lub ,kręgosłup” naszych obecnych internetowych sieci. Dopiero od niedawna bardziej opłacalne stało się montowanie światłowodów niż linii miedzianych. Tak więc, wraz z rozwojem technologii, światłowody bardzo szybko rozwijają się w aglomeracjach i docierają bezpośrednio do domów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *